Beynəlxalq Humanitar və Texniki Yardım üzrə
1. Azərbaycana daxil olan Humanitar yardım üzrə aparılan işləri yenidən təşkiletmək məqsədilə və Azərbaycan Respublikası Prezidenti aparatında, elecə də Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti aparatının strukturunda edilən dəyişiklikləri nəzərə alaraq Beynəlxalq Humanitar və Texniki Yardım üzrə aşağıdakı tərkibdə Respublika Komissiyası yaradılsın:
Komissiyanın sədri
İzzət Rüstəmov - Baş nazirin müavini
Komissiyanın üzvləri
Fatma Abdullazadə -- Prezident aparatının Humanitar siyasət şöbəsinin müdiri.
Vaqif Qasımov – Millər vəkili, Milli Məclisin Qaçqınlar və xaricdə yaşayan soydaşlarla əlaqə komissiyasının sədri
Hadı Rəvəbov – Nazirlər Kabineti İşlər İdarəsinin Qaçqınların və məcburi köçkünlərin işləri üzrə şöbəsinin müdiri
Araz Əzimov – Xarici işlər nazirinin müavini
Lidiya Rəsulova – Təhsil naziri
Babək MƏmmədov – Azərbaycan Dövlət Televiziya və Radio Verilişləri Şirkətinin sədri
İlqar Rəhimov – Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini
Əli İnsanov – Səhiyyə naziri
Dağlar Abdullayev – Müdafiə Nazirliyi Hərbi Tibbi İdarəsinin rəsis
Yusif Əliyev – Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin birinci müavini
Səttar Mehbalıyev – Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının sədri
Zahid Dünyamalıyev – Daxili işlər nazirinin birinci müavini
Ədalət Əliyev – "Azal" Dövlət Konserninin baş direktoru
Aydın Bəşirov – Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin rəisi
Ağadadaş Məmmədov – Dövlət Statistika Komitəsi sədrinin müavini
Əbdülhəlim Əhmədzadə - "Qırmızı Aypara" Cəmiyyətinin sədri
Vahid Nədirli – Azərbaycan Dəmir Yolu İdarəsinin rəisi
Yusif Səmədoğlu – Mİllət vəkili, Milli Məclisin Xarici işlər komissiyasının sədri, Yazıçılar Birliyinin katibi
2. Beynəlxalq Humanitar və Texniki Yardım üzrə Respublika Komissiyasının 7 nəfərdən ibarət daimi fəaliyyət göstərən işçi qrupu yaradılsın. İşçi qrupunun statusunun, tərkibinin müəyyən edilməsi və ona rəhbərlik Respublika Komissiyasının sədrinə tapşırılsın. İşçi qrupunun ştat vahidləri aşağıdakı kimi müəyyən edilsin:
• işçi qrupunun rəhbəri – 1
• işçi qrupu rəhbərinin müavini – 1
• məsul işçi – 5
3. Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinə tapşırılsın ki, bu sərəncamın icrası ilə bağlı məsələlri həll etsin.
4. Azərbaycan Respublikası Prezidentini 1993-cü il 26 aprel tarixli 385 N-li Sərəncamı qüvvəsini itirmiş hesab edilsin.

The order of the President of the Republic of Azerbaijan on the Republican commission for international humanitarian help
1. In order to reorganize the works, carried out due to the humanitarian help received in Azerbaijan and considering the changes made in the Presidential Office of the Republic of Azerbaijan, and also in the Ministry of the Republic Republican commission for international humanitarian and technical help should be created as following:
The chairman of the commission:
Izzat Rustamov - the deputy prime minister
Commission members:
Fatma Abdulazade - the chief of the humanitarian policy department of the Presidential office.
Vagif Qasimov - a parliament member, chairman of the commission for refugess and the relations with the compatriots living abroad of the National assembly.
Hadi Rajabov - the chief of the department for refugee and IDP issues of the Administrative office of the Ministry.
Araz Azimov - the deputy minister of foreign affairs.
Lydia Rasulova – the minister of education.
Babek Mamedov – the chairman of Azerbaijan state TV broadcasting company
Ilgar Ragimov - the deputy minister of labor and social protection of population.
Ali Insanov - Minister of Health.
Daghlar Abdullayev - the chief of the military-medical management of the Ministry of Defense.
Yusif Aliyev - the first assistant to the State committee for refugee and IDP issues.
Sattar Mekhbaliyev – the chairman of the Trade Unions Confederation
Zahid Dunyamaliyev - the first deputy minister of internal affairs.
Adalat Aliyev - the general director of “Azal” state concern.
Aydin Bashirov - the head of the Caspian Sea steamship line.
Aghadadash Mammadov – the deputy chairman of the State committee.
Abdulhalim Akhmadzade – the chairman of the "The Red half moon» Society
Vakhid Nadirli - the chief of Azerbaijan railways
Yusif Samedoghli - a parliament member, the chair of the foreign affairs commission of the National assembly.
2. A permanent group under the Commission for international humanitarian and technical help consisting of 7 persons should be created. To charge the head of the Commission with the task of management and defining the status of the group, as well as its content. The established posts of the working group should be defined as following:
The head of the working group - 1
The deputy head of the working group - 1
Person in responsibility - 5
3. To charge the Ministry of Azerbaijan Republic with the solution of the problems connected with the acting of the present order.
4. To recognize the order no. 385 of the President of the Republic of Azerbaijan of April 26, 1993 inefficient.