Beynəlxalq Humanitar və Texniki Yardım üzrə
1. Azərbaycana daxil olan Humanitar yardım üzrə aparılan işləri yenidən təşkiletmək məqsədilə və Azərbaycan Respublikası Prezidenti aparatında, elecə də Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti aparatının strukturunda edilən dəyişiklikləri nəzərə alaraq Beynəlxalq Humanitar və Texniki Yardım üzrə aşağıdakı tərkibdə Respublika Komissiyası yaradılsın:
Komissiyanın sədri
İzzət Rüstəmov - Baş nazirin müavini
Komissiyanın üzvləri
Fatma Abdullazadə -- Prezident aparatının Humanitar siyasət şöbəsinin müdiri.
Vaqif Qasımov – Millər vəkili, Milli Məclisin Qaçqınlar və xaricdə yaşayan soydaşlarla əlaqə komissiyasının sədri
Hadı Rəvəbov – Nazirlər Kabineti İşlər İdarəsinin Qaçqınların və məcburi köçkünlərin işləri üzrə şöbəsinin müdiri
Araz Əzimov – Xarici işlər nazirinin müavini
Lidiya Rəsulova – Təhsil naziri
Babək MƏmmədov – Azərbaycan Dövlət Televiziya və Radio Verilişləri Şirkətinin sədri
İlqar Rəhimov – Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini
Əli İnsanov – Səhiyyə naziri
Dağlar Abdullayev – Müdafiə Nazirliyi Hərbi Tibbi İdarəsinin rəsis
Yusif Əliyev – Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin birinci müavini
Səttar Mehbalıyev – Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının sədri
Zahid Dünyamalıyev – Daxili işlər nazirinin birinci müavini
Ədalət Əliyev – "Azal" Dövlət Konserninin baş direktoru
Aydın Bəşirov – Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin rəisi
Ağadadaş Məmmədov – Dövlət Statistika Komitəsi sədrinin müavini
Əbdülhəlim Əhmədzadə - "Qırmızı Aypara" Cəmiyyətinin sədri
Vahid Nədirli – Azərbaycan Dəmir Yolu İdarəsinin rəisi
Yusif Səmədoğlu – Mİllət vəkili, Milli Məclisin Xarici işlər komissiyasının sədri, Yazıçılar Birliyinin katibi
2. Beynəlxalq Humanitar və Texniki Yardım üzrə Respublika Komissiyasının 7 nəfərdən ibarət daimi fəaliyyət göstərən işçi qrupu yaradılsın. İşçi qrupunun statusunun, tərkibinin müəyyən edilməsi və ona rəhbərlik Respublika Komissiyasının sədrinə tapşırılsın. İşçi qrupunun ştat vahidləri aşağıdakı kimi müəyyən edilsin:
• işçi qrupunun rəhbəri – 1
• işçi qrupu rəhbərinin müavini – 1
• məsul işçi – 5
3. Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinə tapşırılsın ki, bu sərəncamın icrası ilə bağlı məsələlri həll etsin.
4. Azərbaycan Respublikası Prezidentini 1993-cü il 26 aprel tarixli 385 N-li Sərəncamı qüvvəsini itirmiş hesab edilsin.

О Республиканской комиссии по международной гуманитарной помощи
1. В целях реорганизации работ, проводимых по поступающей в Азербайджан гуманитарной помощи и принимая во внимание изменения, произведенные в Аппарате Президента Азербайджанской Республики, а также в Аппарате Кабинета министров Азербайджанской Республики создать Республиканскую комиссию по международной гуманитарной и технической помощи в следующем составе:
председатель комиссии:
Иззет Рустамов – заместитель премьер-министра
члены комиссии:
Фатма Абдуллазаде – начальник отдела гуманитарной политики Аппарата Президента Азербайджанской Республики
Вагиф Гасымов – депутат парламента, председатель комиссии по беженцам и связам с соотечественниками, живущими за рубежом Национального собрания Азербайджанской Республики
Хади Раджабов – начальник отдела по делам беженцев и вынужденных переселенцев Управления делами Кабинета министров Азербайджанской Республики
Араз Азимов – заместитель министра иностранных дел Азербайджанской Республики
Лидия Расулова – министр образования
Бабек Мамедов – председатель Азербайджанской государственной телерадиовещательной компании
Ильгар Рагимов – заместитель министра труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики
Али Инсанов – министр здравоохранения Азербайджанской Республики
Даглар Абдуллаев – начальник военно-медицинского управления министерства обороны Азербайджанской Республики
Юсиф Алиев – первый заместитель Государственного комитета по делам беженцев и вынужденных переселенцев Азербайджанской Республики
Саттар Мехбалиев – председатель Конфедерации профсоюзов Азербайджана
Захид Дунямалыев – первый заместитель министра внутренних дел Азербайджанской Республики
Адалят Алиев – генеральный директор государственного концерна «Азал»
Айдын Баширов – начальник Каспийского морского параходства
Агададаш Мамедов – заместитель предсекателя Государственного комитета по статистике Азербайджанской Республики
Абдулгалим Ахмедзаде – председатель Общества «Красного полумесяца»
Вахид Надирли – начальник Азербайджанских железных дорог
Юсиф Самедоглы – депутат парламента, председатель комиссии иностранных дел Национального собрания Азербайджанской Республики
2. Создать постоянно действующую рабочую группу Комиссии по международной гуманитарной и технической помощи в составе из 7 человек. Утверждение статуса, состава рабочей группы и руководства над ней поручить председателю Комиссии. Штатные единицы рабочей группы установить в следующем порядке:
• руководитель рабочей группы – 1
• заместитель руководителя рабочей группы – 1
• ответственный работник – 5
3. Поручить Кабинету министров Азербайджанской Республики решить вопросы, связанные с исполнением настоящего распоряжения.
4. Признать утратившим силу распоряжение Президента Азербайджанской Республики № 385 от 26 апреля 1993 года.